Kategorie

Producenci

Dostawcy

eBiuletyn-Newsletter

Dotpay


Regulamin

I. Informacje ogólne

1. Właścicielem sklepu internetowego www.green-med.pl jest Green-Med Urszula Wolańska z siedzibą w Zarzecze 294, 38-220 Dębowiec. Telefon: 726 160 853, mail: greenmedsklep@interia.pl

2. Korzystanie ze sklepu zielarsko-medycznego www.green-med.pl oznacza akceptację niniejszego regulaminu.

3. Wszystkie ceny podane w serwisie są wyrażone w złotych polskich i zawierają podatek VAT. Podane ceny nie obejmują kosztów przesyłki. Cena podana przy każdym preparacie jest obowiązująca w chwili złożenia zamówienia. Sklep zastrzega sobie prawo do zmiany cen preparatów znajdujących się w ofercie, wprowadzania i odwoływania cen promocyjnych na stronach sklepu bądź wprowadzania w nich zmian.

4. Sklep nie sprzedaje leków na receptę.

II. Zamówienia

1.  Zamówienia na towary oferowane w sklepie internetowym przyjmowane są poprzez formularz z koszykiem zakupów na stronie internetowej lub telefonicznie.

2. Zamówienia on-line można składać 24 godziny na dobę, przez cały rok. Złożone zamówienia rozpatrywane są w następnym dniu roboczym.

3. Do złożenia zamówienia jest wymagana rejestracja (logowanie) Kupującego. 

4. Po złożeniu zamówienia klient otrzymuje na podane konto e-mail, automatycznie generowany przez sklep, list elektroniczny ze szczegółami zamówienia. 

5. Sprzedający zastrzega sobie prawo do odstąpienia od realizacji zamówienia, w przypadku gdy:

- podane przez Kupującego dane w formularzu zakupu są niepełne, błędne lub wzbudzają wątpliwości co do ich prawdziwości,

- niemożności zrealizowania zamówienia wynikającej z winy producenta, dystrybutora, hurtownika.

- gdy produkt został wycofany ze sprzedaży na terenie Polski.

6.  Przyjęcie do realizacji zamówienia rozpoczyna się: 


- w przypadku zamówień płatnych przelewem - w chwili wpływu należności na podane w mailu konto bankowe sklepu,

- w przypadku wybrania opcji "DotPay" - w trybie natychmiastowym o ile dany produkt znajduje się na stanie sklepu,

- w przypadku wybrania opcji "Za pobraniem" - w trybie natychmiastowym o ile dany produkt znajduje się na stanie sklepu.

7. Do każdego zamówionego produktu dołączany jest paragon lub faktura VAT (na wyraźne życzenie klienta). 

8.  Brak wpłaty do 7 dni od momentu złożenia zamówienia jest równoznaczne z anulowaniem zamówienia!

9. Zastrzegamy sobie prawo do niezrealizowania zamówienia z ważnych powodów ekonomicznych. 

10.  Ceny obowiązujące w sklepie internetowym nie muszą obowiązywać w sklepie stacjonarnym.

 11. Promocje są ograniczone czasowo lub do wyczerpania zapasów. W przypadku zakończenia promocji z powodu braków magazynowych Kupujący zostaje poinformowany o tym fakcie i może nabyć produkt w cenie regularnej lub zrezygnować z zakupu produktu, którego promocja się zakończyła.

III.Produkty

1. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za niewłaściwe z przeznaczeniem użycie zakupionych u niego produktów, ani za skutki błędnej interpretacji treści dołączonych do opakowania ulotek.

2. Produkty oferowane przez nasz sklep, są produktami dostępnymi bez recepty. Wszystkie produkty są produktami oryginalnymi dopuszczonymi do sprzedaży w Unii Europejskiej.

3. Produkty przedstawiane na zdjęciach, mogą różnić się od otrzymanych w przesyłce. Różnice mogą wynikać z np.: wprowadzenia nowych opakowań, zmian ilościowych zawartości opakowań, braku produktów promocyjnych, itp.

4. Wszystkie ceny produktów oferowanych w sklepie internetowym są cenami brutto (zawierają podatek VAT). Sprzedawca zastrzega sobie prawo do zmiany cen. W trakcie realizacji zamówienia obowiązują ceny z dnia złożenia zamówienia.

IV. Wysyłka

1. Przesyłki dostarczamy za pomocą firmy kurierskiej UPS Polska. Jeżeli suma zamówienia osiągnie wartość 250zł  - wysyłka jest realizowana na koszt naszego sklepu. 

 Koszt dostarczenia zamówionego towaru na terenie Polski wynosi:

* 13 zł - w przypadku wybrania opcji "Płatność przelewem" lub "DotPay"

* 18 zł - w przypadku wybrania opcji :Za pobraniem"

2. Opłaty za wysyłkę zagraniczną (tylko na terytorium Unii Europejskiej) są ustalane indywidualnie z klientem. 

Przesyłki zagraniczne są wysyłane z przedpłatą na konto w formie przelewu na konto firmy lub poprzez system PayPal.

3.  Termin otrzymania przesyłki = czas realizacji + czas dostawy

4. Średni czas realizacji zamówień to 3 dni robocze, w wypadku przedłużenia czasu realizacji kontaktujemy się z klientem. 
- Wysyłamy w ciągu 1-3 dni - Ten towar mamy w naszym magazynie, 
- Wysyłamy w ciągu 3-5 dni - Tego towaru nie mamy w naszym magazynie - sprowadzamy go od stałego dostawcy

5. Czas dostawy zamówień krajowych to 24h od momentu wysyłki zamówienia. 

6. Sklep nie ponosi odpowiedzialności za wydłużenie czasu dostawy z przyczyn nie leżących po stronie sklepu. 

V. Płatności

1. Akceptujemy następujące metody płatności:

- przelew bankowy: dane do przelewu zostaną podane mailowo po dokonaniu zamówienia,

- pobranie: Klient dokonuje zapłaty kurierowi przy odbiorze przesyłki.

- płatności kartą kredytową i e-przelewem - rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl

 - Odbiór osobisty: Zapłaty i odbioru towaru w sklepie „Green-Med” można dokonać od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 17.00 sobota 9.00 - 13.00  pod adresem: Jasło, ul. Karmelicka 6 (obok Placu Żwirki i Wigury).

VI. Gwarancje i reklamacje

1. Wszystkie preparaty posiadają odpowiednie zezwolenia i są dopuszczone do obrotu poza-aptecznego na terytorium Polski. Każdy produkt przed wysłaniem jest kontrolowany pod względem jakości oraz okresu przydatności.

2. Jeżeli przekazywana Państwu paczka lub towar w niej zawarty jest wyraźnie uszkodzona ( widać ślady zalania, paczka jest mocno pognieciona itp.) prosimy jej nie przyjmować i wypełnić protokół szkody w obecności kuriera! W takim przypadku paczka zostanie od razu zwrócona do naszego sklepu i szybciej będziemy mogli przystąpić do procesu wyjaśnienia sprawy oraz przekazania Państwu ponownie zamówionych produktów.

3.  Do przesyłki zwrotnej wraz z reklamowanym produktem Klient ma obowiązek dołączyć pismo wyjaśniające reklamację, dowód zakupu (np. faktura lub paragon) i numer konta bankowego na który Sprzedawca ma zwrócić uiszczoną przez kupującego kwotę.

4.  Sprzedawca ustosunkuje się do złożonej reklamacji w okresie 7 dni licząc od dnia otrzymania reklamowanego produktu. W sytuacji uznania reklamacji Sprzedawca zobowiązany jest jedynie do zwrotu poniesionych kosztów przez kupującego.  

VII. Odstąpienie od Umowy

1. .Zgodnie z ustawą z dn. 2 marca 2000r. o ochronie praw konsumentów (Dz.U. nr 22 poz.271 z późniejszymi zmianami) klientowi przysługuje prawo zwrotu zakupionego towaru w terminie 10 dni od daty otrzymania przesyłki. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia, bez podania przyczyny zwrotowi nie podlegają leki i wyroby medyczne. 

VIII. Ochrona danych osobowych

1. Klienci naszego sklepu mają zagwarantowaną pełną ochronę danych osobowych zgodnie z obowiązującym prawem (Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych, z późniejszymi zmianami) oraz wykorzystanie tych danych wyłącznie w celach informacyjnych i do realizacji zamówień.

2. Klient wraz z potwierdzeniem złożenia zamówienia akceptuje warunki zamówienia i jednocześnie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w celach realizacji procesu zamówienia przez właściciela sklepu internetowego, z zachowaniem wymogu ich bezpieczeństwa, określonym w przepisach o ochronie danych osobowych (Dz. U. nr 133 pozycja 883 z 1997r.). Jednocześnie Klient przyjmuje do wiadomości, iż ma prawo do wglądu i korygowania zgromadzonych danych.

3.  Zgodnie z art. 24 Ustawy o ochronie danych osobowych klient ma prawo do wglądu oraz poprawiania swoich danych osobowych 
W razie jakichkolwiek wątpliwości oraz pytań prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mailowy.

IX. Postanowienia końcowe

1. Nazwy wszystkich towarów oraz firm w ofercie są zastrzeżonymi znakami towarowymi, na stronie występują jedynie celem identyfikacji produktów. 

2.  Produkty przedstawione na zdjęciach mogą różnić się od oferowanych w sprzedaży w związku z wprowadzeniem przez producenta nowych szat graficznych lub oferowaniem zwiększonych pojemności (objętości, gratisów) w związku z prowadzoną akcją promocyjną.

3. . Firma Green-Med zastrzega sobie prawo do wprowadzenia zmian w regulaminie.

4.  We wszystkich sprawach nieregulowanych w niniejszym regulaminie zastosowanie mają przepisy Kodeksu Cywilnego.